סדנאות והרצאות לחברות

תזונה נכונה לעובדים המביאה לפוקוס ואפקטיביות גבוהה

כיום הרבה חברות וארגונים מבינות כי שיפור המודעות של העובדים לאורח חיים הינו קריטי עבור התנהלות בריאה ולשמירה על רמות האנרגיה והחיוניות וכן הפחתה ברמות הסטרס של העובדים. בסופו של דבר תזונה היא הבסיס הכי משמעותי כשזה מגיע למיקסום האפקטיביות ומשם להצלחה. כל הרצאה תעשיר את העובדים בידע חשוב לצורך הקניית הרגלי תזונה חדשים.

מה קורה אצלנו בצלחת?

במסגרת ההרצאות אנו נעסוק בין היתר בשאלות אשר כולנו שואלים את עצמנו מדי יום: מה המשמעות המרכיבים האלו על תווית המזון שלנו? האם אפשר ללא פחמימות? כמה קלוריות מותר לאכול ביום? מהי כמות הסוכר המקסימלית שניתן לצרוך ביום? שמן זית או שמן קנולה? והאם הגנטיקה שלנו אשמה במידת המכנסיים שלנו?

תופתעו לגלות איזה מזון צרכו בעברו של המין האנושי ואיזה שינויים עבר לאורך כל ההיסטוריה ועד היום ואילו מחלות חדשות הוא אסף בדרך. הידע אשר הוצפנו בו לאורך השנים, תוך התעלמות מדפי ההיסטוריה, וניסיון להבין מה המניע, ומה תפקידם של גלגלי הפוליטיקה והכסף בצלחת שלנו?

למי עלינו להאמין?

ההזדמנות שלכם לאפשר לעובדים שלכם להיחשף למידע יקר וחיוני וגם לאתגר אותם ולתת להם נקודת מבט שונה שלא הכירו עד כה. העלאת המודעות בקרב העובדים ובעקבות כך – החלטות נכונות יותר מה להכניס לפה. זאת לאחר הבנת היתרונות או ההשלכות.

מגוון הרצאות לבחירה

אנשים חכמים לא עושים דיאטות

הרצאת הדגל - הרצאה מרתקת העוסקת בבסיס המטבולי-הורמונלי של מנגנון ההשמנה. הבנה מעמיקה של המנגנונים השולטים בגוף שלנו וכיצד ניתן לשנות ולשפר באמצעות תזונה. התמודדות עם – השמנה, עייפות, חוסר ריכוז, ועוד

הפוליטיקה של פירמידת המזון

מביאה בפניכם את היסטוריית המזון שלנו-כפי שהיא, בלי מסננים, בלי אינטרסים פוליטיים וכלכליים. החל מההנחיה הראשונה לתזונה בריאה אשר התפרסמה בשנת 1943 בזמן מלחמת העולם השנייה, דרך המהפכה התעשייתית ועד היום.

תזונה להצלחה

כיצד מתמודדים עם השפע המוצע במסגרת העבודה - אכילה חברתית במשרד בין אם זה ב happy hour, עמדות קפה, ארוחות משותפות ועוד. כיצד עושים בחירות בריאות יותר יחד עם הדרכה פרקטית וקלילה יחד עם הצגת תפריטים לדוגמה מתוך תן ביס/וולט.

לפזר את הערפל - הדרך לריכוז וחדות

תפקוד קוגניטיבי והקשר לתזונה ובריאות - רמות הריכוז, מיקוד, מחשבה צלולה ועוד. כיצד אנו מגייסים את התזונה ועושים שימוש מושכל בתזונה ככלי עוצמתי לאיזון, השפעה חיובית על מצבי רוח. כבסיס להצלחה, פרודוקטיביות ומוטיבציה.

לא מתאים לי הסטרס הזה

סטרס - מהו? מהם הנזקים שלו? והשפעתו לא רק על הגוף והנפש - המנטלי. השפעתו גם על הסובב אותנו כמו היקרים לנו - המשפחה. כיצד אפשר יהיה לנהל את הסטרס, ולהפוך לרגועים יותר.

57 גוונים לסוכר

הרצאה ממוקדת על סוכר - השפעותיו ההרסניות, כמה מותר לאכול ביום? האם כל הסוכרים שווים? ואיך נגמלים מסוכר? ועוד

תזונה גם למשפחה

תזונה בריאה לכל המשפחה יחד עם קריירה - כיצד להתנהל בבית כאשר כל אחד מבני הבית נמצא בתפריט שונה? הדרכה פרקטית וקלילה על האופציות השונות.

למה אנחנו כל כך עייפים?

למה אני עייף כל כך? איך ניתן להתגבר על העייפות ולקבל בחזרה רת האנרגיה והחיוניות. מומלץ לשלב הרצאה זו יחד עם ההרצאה על תפקוד קוגניטיבי.

לאכול נכון גם בגיל השלישי

תזונה מותאמת עבור הגיל השלישי - התמודדות עם הבעיות של הגיל כמו: סוכרת, לחץ דם. להינות מבריאות, קלילות וחיוניות.

אנחנו נתאים את החוויה לערכי החברה והמותג שלכם

מענה על כל השאלות

כל הרצאה בנויה כך שיהיה מקום לשאלות ותשובות.

התאמה לצורכי הארגון

ניתן לעשות אדפטציה גם ברמת הקופירייטינג לפי הערכים של הארגון וכן התאמה לזמן המוקצב.

סדרת סדנאות

מגוון סדנאות בנושאים שונים לבחירה או כסדרת הרצאות מתמשכות עם/בלי הפעלת הקהל.

מיתוג מעסיק

כל עובד יקבל מדריך במיתוג הארגון עם תוכן לבחירה.

הרצאות וסדנאות נוספות לבחירה

 

  • תזונה לבטן שטוחה וירידה במשקל ללא דיאטה באמצעות תזונה דלת פחמימות וצומות לסירוגין
  • תזונה מותאמת לנשים בכל מעגל החיים. תזונה מותאמת לנשים הרוצות לרדת במשקל – מתאים גם ליום האישה. 
  • תזונה לחיזוק מערכת החיסון במיוחד לאור מגיפת הקורונה, ולמניעת מחלות חורף.